To nasz ogród kolorowy, wesoły, przestrzenny, kwitnący i pachnący czterema porami roku, który jest naszą dumą.  Kwiaty w naszym ogrodzie kwitną      od początku wiosny do późnej jesieni tworząc zawsze wielobarwny bajkowy nastrój. Dzieci mają niepowtarzalną okazję do obcowania z pięknem natury. Obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie, cykliczność pór roku. Uczą się nazw wielu roślin, gdyż większość z nich w naszym ogrodzie posiada tabliczki znamionowe.  Jest on miejscem zaciekawienia w każdym jego kątku i zakątku. Tu można wypoczywać, bawić się i uczyć, obcować z przyrodą  na co dzień.  Nasz ogród jest miejscem wpływającym wizualnie na estetyczne odczucia dzieci. Piękno krajobrazu, różnorodność kolorów wpływa pozytywnie na sferę emocjonalną dzieci na rozwijanie u nich myślenia i pobudza do różnorodnych zajęć i zabaw. Pomaga nam w tym Ścieżka dydaktyczna zapachowo-dotykowa Widzę, słyszę czuję, która jest innowacją pedagogiczną. Ścieżka oprócz funkcji kształcącej i wychowawczej spełnia rolę rekreacyjną. W upalne dni można schronić się w cieniu drzew, których z każdym rokiem nam przybywa. Ogród to miejsce integracji, skupiające rodziny i społeczność lokalną na festynie rodzinnym czyli imprezie plenerowej, w której  radość z bycia razem przeplata się z muzyką na żywo i wspólną zabawą.

Szanowni Państwo!

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji

„KAŻDY KWIAT TO MAŁY ŚWIAT  ”,

której celem jest upiększenie naszego ogrodu przedszkolnego.

Jednocześnie

DZIĘKUJEMY

WSZYSTKIM RODZICOM,  KTÓRZY WZIĘLI DO TEJ PORY UDZIAŁ W AKCJI.

DZIĘKI PAŃSTWA POSTAWIE NASZ OGRÓD WYGLĄDA CORAZ PIĘKNIEJ.

LATO 2015

WIOSNA 2015

07.04.2015 ZAKWITŁA MAGNOLIA

Magnolia gwiaździsta rozkwitła na dobre, jak panna młoda czeka na komplementy,

wiedząc, że  ten czas należy do niej i to ona niepodzielnie  króluje w ogródku.

Jesień 2014 w naszym ogrodzie zamknięta.

Za nasz piękny ogród w tym roku, otrzymaliśmy dyplom uznania w konkursie ZIELONY POZNAŃ 2014

Lato 2014 w naszym ogrodzie zamknięte.

ZIMA W NASZYM OGRODZIE ZAMKNIĘTA

Nasze zimowe dekoracje plenerowe

divider

W tak pięknym ogrodzie każdy czuje się dobrze, tym bardziej, że ma tu swoją cząstkę. Od lat prowadzimy akcję Każdy kwiat to mały świat.  Rodzice       z dziećmi przynoszą sadzonki roślin, które przedszkolacy sadzą pod okiem naszego nieocenionego ogrodnika pana Zbyszka, który czuwa nad całością.

Nasz ogród jest laureatem XIX EDYCJI KONKURSU ZIELONY POZNAŃ  klik tu