Działania ekologiczne

imag2935W ramach akcji Drzewo za makulaturę- Śmieszki wręczyły Maluszkom drzewko w podzięce za uzbieraną makulaturęimg076 img079Przedszkolaki z „Królewny Śnieżki”jedzą zdrowo i odpowiedzialnie!

ziemniaki na ściezce28.10 058 29.10 014 DSC_0215 IMG_5430

Rodzina Chomików zamieszkała w kącikach przyrody wszystkich grup

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

IMG_5402 IMG_5403 IMG_5419 IMG_5355Akcja „Zielony Poznań” – nasze przedszkole zostało docenione za swój kolorowy, kwiatowy, ekologiczny charakter. Panie Marzena Achtenberg oraz Marta Mielczarek, na spotkaniu z Prezydentem, odebrały dyplom oraz nagrodę 🙂 DSC07030DSC07025DSC07024DSC07019dyplom ziel pozIMG_5164DSC07017DSC_0163Nasze Przedszkole włącza się do akcji „Czytajmy drzewom” oraz „Zbierajmy makulaturę, ratuj konie”, prowadzone w ramach programu „Święta Drzewa”, Klubu Gaja. Uczestnicząc w akcji zbieramy makulaturę a ze środków pozyskanych ze zbiórek, Klub Gaja, wykupuje konie, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie, leczenie, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację wszystkich zwierząt oddanych do adopcji. Trafiają one m,in do szkół, fundacji, stowarzyszeń. 8 października przedszkolaki z „Królewny Śnieżki”, świętowały „Dzień Drzewa”; posadziły jabłonkę a  każda grupa zrobiła piękny, bajkowy, kolorowy portret drzewa owocowego.

Z satysfakcją informujemy, ze nasze przedszkole zakwalifikowało się  do Międzynarodowego Projektu „Eat responsibly  – jedz odpowiedzialnie”. Celem tego projektu jest promowanie i podejmowanie działań w kierunku zrównoważonej konsumpcji w kontekście rozwoju globalnego. Tematyka projektu obejmuje takie obszary jak: zdrowa żywność, zrównoważona konsumpcja, przeciwdziałanie marnotrawieniu jedzenia. W realizację projektu zaangażowani będą uczniowie, nauczyciele przy wsparciu rodziców i społeczności lokalnej oraz edukatorów. Projekt realizowany jest przez 9 europejskich państw- Czechy- jako lider projektu,Bułgaria, Litwa, Chorwacja, Rumunia, Polska, Słowacja, Malta – jako partnerzy

Zapraszamy do archiwum z lat poprzednich: http://przedszkole174.poznan.pl/Baterie.htm