Informacje podstawowe

DYREKTOR PEŁNI DYŻUR W PONIEDZIAŁKI W GODZ. 15.00 – 16.30

Oficjalnie mamy numer 174, ale wolimy nazywać je imieniem bohaterki baśni, która wita nas codziennie rano i żegna po południu.

Budynek, w którym się mieścimy powstał specjalnie dla potrzeb i celów edukacji przedszkolnej. Grupy najmłodsze mogą bawić się na tarasach przystosowanych do zabaw. Posiada przyległy, przestrzenny ogród, który jednocześnie osłonięty jest od nadmiaru słońca koronami pięknych drzew. Kwiaty w naszym ogrodzie kwitną od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Teren przedszkolnego ogrodu z trawiastą nawierzchnią, wyposażony jest w urządzenia do zabaw i piaskownice. Posiadamy ścieżkę dydaktyczną zapachowo – dotykową „Widzę, słyszę czuję”, która jest innowacją pedagogiczną.

Ścieżka oprócz funkcji kształcącej i wychowawczej spełnia rolę rekreacyjną. Nasz ogród to miejsce integracji, skupiające rodziny i społeczność lokalną na festynie rodzinnym czyli imprezie plenerowej, w której  radość z bycia razem przeplata się z muzyką graną na żywo i wspólną zabawą

Przez drzwi, którymi wchodzi się do budynku przedszkola od 1983 roku weszło już wiele pokoleń. Mamusie i Tatusiowie, którzy sami kiedyś mając kilka lat i przytulając mocno misia rozpoczynali swoją edukację w Królewnie Śnieżce, dziś przyprowadzają do nas swoje pociechy. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

W holu przedszkola znajduję się Izba Pamięci gdzie prezentowane są nasze osiągnięcia. We wszystkich tomach kroniki widać tempo pracy przedszkola, zaangażowanie nauczycieli i pracowników, odpowiedzialność za przedszkolny dzień, różne formy uroczystości przedszkolnych, kontakty z bliższym i dalszym środowiskiem, udziały i osiągnięcia dzieci w licznych konkursach i  imprezach, współpracę z różnymi placówkami oraz zadowolenie dzieci i rodziców. Corocznym Absolwentom żal się z nami rozstawać.

Godziny otwarcia: 6:00-17:30

Zapewniamy:

  • wykwalifikowany zespół pedagogów, specjalistów wychowania przedszkolnego
  • zajęcia dodatkowe- w godzinach pracy przedszkola gimnastyka korekcyjna– dzieci  5, 6  letnie – pan Piotr Domagała, logopedia zajęcia, dzieci 4,5, 6  letnie, pan Krzysztof Juchacz,  rytmika pani Martyna Halińska- wszystkie grupy, religia, pan Mikołaj Wełnic – dzieci sześcioletnie, dzieci są też pod opieką psychologa pana Tomasza Zielińskiego
  • język angielski dzieci 3, 5, 6- letnie (Rozumki, Wiolinki, Maluszki) 2x w tygodniu – pani Marta Mielczarek
  • język angielski dzieci 4, 5, 6 letnie ( Wesołki, Śmieszki, Dobroczynki) 2x w tygodniu – pani Dominika Golenia
  • Zajęcia dodatkowe- po godzinach pracy przedszkola taniec, piłka nożna
  • dzieci będą pod opieką pani pielęgniarki Marii Bolli

trzy posiłki dziennie: stawka żywieniowa 8 złotych
śniadanie ( stół szwedzki)
II śniadanie
obiad

Nasza kuchnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający przygotowanie wartościowych smacznych posiłków. Dzieci otrzymują ciasto i ciasteczka własnoręcznie przygotowane przez kucharkę. Raz w miesiącu każda grupa przedszkolna opracowuje swoje menu czyli co dzieci najbardziej lubią z panią kucharką i panią intendentką. Jadłospis tej grupy jest eksponowany na specjalnej tablicy, żeby wszyscy wiedzieli kto jest autorem posiłku w danym dniu. Dzieci z naszego przedszkola poznają również raz w miesiącu charakterystyczne potrawy z różnych regionów Polski.

Naszą tradycją jest:
pasowanie na  przedszkolaka przez Królewnę Śnieżkę.
redagowanie i wydawanie gazetki przedszkolnej „Krasnalkowe nowinki”
świętowanie „Dnia piernika”
świetna zabawa podczas najlepszego w Poznaniu baliku karnawałowego

Rozwijamy talenty:
plastyczne – poprzez wykorzystywanie rozmaitych technik plastycznych, oraz udział prac naszych dzieci w różnych konkursach plastycznych
teatralne– poprzez zapewnienie dzieciom najwyższej jakości rozrywki- zapraszanie najlepszych teatrzyków do naszego przedszkola, wycieczki do Teatru- bezpośrednie obcowanie ze sztuką
muzyczne- poprzez organizowanie na terenie przedszkola koncertów muzycznych. Bardzo dużym uznaniem cieszą się organizowane na terenie naszego przedszkola „Koncert Absolwentów”, gdzie swoje talenty prezentują absolwenci naszej placówki oraz „Między- przedszkolny koncert kolęd” pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania

Pielęgnujemy tradycje:
andrzejkowe
bożonarodzeniowe
karnawałowe
wielkanocne

Obchodzimy święta:
Babci i Dziadka- przygotowując programy artystyczne w wykonaniu naszych kochanych Przedszkolaczków
Mamy i Taty- organizując najlepszy w okolicy Festyn Rodzinny
Dziecka – organizując atrakcyjne wycieczki autokarowe

Nasze dzieci to prawdziwi podróżnicy: często biorą udział w wycieczkach, podczas których  aktywnie wypoczywają na łonie natury,  albo tez doceniają uroki mieszkania w dużym mieście, korzystając z jego szerokiej oferty kulturalno – edukacyjnej. Wszystkie nasze przedszkolaki i absolwenci zwiedzali Ogród Botaniczny, Palmiarnię, Nowe Zoo, zwiedzali tez Stary Rynek, Cytadelę.W zdrowym ciele zdrowy duch- nasi milusińscy każdego roku biorą udział w imprezach sportowych: Igrzyska Przedszkolne, Zawody Międzyprzedszkolne, Sportowy Zajączek. 

Współpracujemy ze szkołami SP nr 68 i SP nr 15, Niepubliczną Szkołą Podstawową Zawsze Razem i osiedlową Biblioteką.

Jesteśmy otwarci na udział rodziców w życiu przedszkola. Rodzice w naszym przedszkolu to niezwykły ludzki potencjał. Ich aktywny udział w życiu przedszkola widać na każdym kroku- począwszy od udziału w życiu każdej grupy (rodzice czytają przedszkolakom w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, prezentują swoje zawody i hobby, wzbogacają bazę plastyczną) poprzez udział w organizowaniu imprez przedszkolnych a skończywszy na wsparciu finansowym, które w w roku szkolnym 2014/2015 „zaowocowało” nowym sprzętem rekreacyjno- sportowym na placu zabaw. Serdecznie dziękujemy za każdą, pojedynczą rodzicielską inicjatywę 🙂 Naprawdę doceniamy ją bardzo, a wszystko to działa z pożytkiem dla naszych Krasnoludków.

W „Śnieżce” naszej moi mili, wszyscy bardzo są szczęśliwi!

Nie jesteśmy w stanie przedstawić Wam całego Przedszkola, wszystkich jego uroków, tajemnic, niespodzianek i chwil cudownych zabaw oraz ciekawej nauki – tego wszystkiego musicie doświadczyć sami. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

RAMOWY ROZKŁAD DNIA:

6.00-8.00 Schodzenie się dzieci, podejmowanie zabaw wyzwalających aktywność.. Zabawy z nauczycielem.

8.00-8.45 Ćwiczenia poranne. Zabawy ruchowe ze śpiewem. Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne.

08.45- 9.15 I Śniadanie

9.15-11.15 Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową. Gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, wycieczki, spacery.

11.15- 11.30 Przygotowanie do II śniadania. Czynności porządkowe. Zabiegi higieniczne.

11.30- 12.00 II śniadanie

12.00-13.30 Dzieci młodsze– leżakowanie

Dzieci starsze- zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub w sali z inicjatywy dzieci.                                   Słuchanie bajek.

13.30- 13.45 Przygotowanie do obiadu. Czynności samoobsługowe, organizacyjne

13.45-14.30 Obiad. Zabiegi higieniczne

14.30- 17.30 Zabawy relaksacyjne. Gry i zabawy dydaktyczne, zabawy na powietrzu. praca indywidualna, aktywność własna dzieci. Rozchodzenie się do domów

Informacje dodatkowe o przedszkolu: