Akcja zbierania elektroodpadów rozpoczęta!

W ramach projektu „Zbieraj z klasą” rozpoczynamy zbiórkę  zużytych baterii i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyte baterie i akumulatory przenośne, baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych np. lodówka, pralka, TV/monitor, LCD, komputer, odkurzacz, toster, waga, klawiatura, drukarka, telefon, kamera, odbiornik radiowy, wiertaka, gra video, suszarka, młynek do kawy, mikrofalówka, zabawka elektryczna.

Celem zajęć z dziećmi jest zapoznanie z problematyką powstawania odpadów niebezpiecznych i ich oddziaływaniem na środowisko.

Kilogramy elektoodpadów zostaną przeliczone na punkty, które z kolei zostaną  wymienione   na zabawki edukacyjne.
zbieraj_z_klasa